MY BRIGHTEST DIAMOND

 


Cztery lata, tyle musieliśmy czekać na nową piątą w dyskografii płytę My Brightest Diamond. W listopadzie 2018 roku ukazał się krążek „A Million And One”, a w czerwcu Shara Nova (dawniej Worden) ponownie zaprezentuje się na deskach amfiteatru. Tamten koncert, z czerwca 2014 roku oszołomił nas i zaczarował. Liczymy, że w 2019 roku także będziemy wstrząśnięci.

Shara Nova to klasycznie wykształcona wokalistka, o niebanalnym głosie.Artystka nietuzinkowa, chodząca własnymi ścieżkami, często pod prąd. Jak sama o sobie mówi czuje się muzyczną outsiderką. Z pewnością jednak na scenie udowadnia coś zupełnie odwrotnego. Jej koncerty potrafią zachwycić niebanalnymi emocjami, proste kompozycje zyskują wiele na żywo. W swojej muzyce Shara miesza wiele gatunków, czerpie z różnych źródeł, bawi się też swoim głosem i rzadko spotykaną wśród mainstreamowych artystów skalą.

W swojej karierze współpracowała m.in. z The Decemberists (Królowa na płycie „Hazards od Love”), Sufjanem Stevensem („The Age od Adz”), Davidem Byrnem i Laurie Andersonem.

Shara dorastała w rodzinie ewangelickiej - jej ojciec prowadził chór kościelny,a matka grała na organach. Swój muzyczny talent odziedziczyła więc po rodzicach i szlifowała go podczas studiów. Na nasze szczęście nie została divą operową. Zaraz po studiach przeniosła się do Nowego Jorku i założyła tam swój muzyczny projekt, który nazwała – My Brightest Diamond.

Jej najnowszy album „A Million And One” to zapis transformacji jaką przeszła w ostatnim czasie. W 2014 roku po wielu latach małżeństwa rozstała się z mężem. Rozwiodła się, zmieniła nazwisko na Nova (co samo w sobie jest znaczące). Kilka lat wcześniej wróciła też do miasta dzieciństwa Detroit. Echa tych zmian usłyszymy na płycie. I z pewnością na koncercie w Białymstoku podczas Halfway Festival 2019.

 
kup-karnet

© 2018 Halfway Festival | All Rights Reserved. Made with love by DO IT crew

Font Resize
Contrast

Zapisz się do newslettera

Get updates direct to your inbox.

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl